Staff
Senior Leadership Team
Headteacher:
Miss Neary
Deputy Headteacher:
Mrs Gardner
Assistant Headteachers:
Mrs Sylvester (EYFS)
Mr Hewett (Yr1/Yr2)
Miss Wheeler (Yr3/Yr4)
Mrs Martin (Yr5/Yr6) (Maternity cover)
SENCO:
Mrs C Vessey
School Business Manager:
Miss Cronk
Leadership Team
Year Leaders
Reception: Miss Morris
Year 1: Mr Ross
Year 2: Mrs Long
Year 3: Mrs Woods (maternity cover)
Year 4: Ms Stefaniak
Year 5: Ms K Vessey
Year 6: Mrs Ball
Faculty Leaders
Faculty Leader for Maths:
Miss Wheeler (KS2)/Miss Ghanwani (EYFS/KS1)
Faculty Leaders for English:
Mrs Martin/Mr Ross
Faculty Leaders for History, Geography and French:
Mme Sedghi-Shabestari, Miss Mohamed
Faculty Leader for Computing:
Vacancy
Faculty Leader for Science:
Mrs Royal
Faculty Leader for P.H.S.E. / R.E:
Miss Vessey
Faculty Leader for Art/DT:
Miss Poonja
Faculty Leader for PE:
Mr Muniz
Faculty Leader for Curriculum:
Mr Hewett
Assistant Inclusion Lead:
Nursery
Nursery AM: Tingatinga
Nursery PM: Hepworth
Class Teacher: Ms Bialy
Learning Assistants:
Mrs Falloon, Ms Assani, Ms Hasib
Reception
Class Name : O’Keeffe
Class Teacher: Miss Morris
Class Name: Monet
Class Teacher: Miss Feldman
Class Name: Hockney
Class Teacher: Ms Chohan
Class Name: Kusama
Class Teacher: Mrs Young/Mrs Frost
Learning Assistants:
Mrs May, Mrs Jones, Mrs Stevenson, Ms Mckeever, Ms Matthew St-Aimie and Mrs Haq
Year 1
Class Name: Hunter
Class Teacher: Mr Ross
Class Name: Blake
Class Teacher: Miss Poonja
Class Name: Van Gogh
Class Teacher: Miss Horsley
Class Name: Kunmanara
Class Teacher: Mrs Roberts
Learning Assistants:
Mrs Raghwani, Mrs Harris, Mrs Utting, Mrs Maru, Mrs Patel and Mrs Madsen
Year 2
Class Name: Goldsworthy
Class Teacher: Mrs Long
Class Name: Lowry
Class Teacher: Miss Mohamed
Class Name: Kandinsky
Class Teacher: Miss Yaotey
Class Name: Carle
Class Teacher: Mr Copus
Learning Assistants:
Mrs Lathia, Mrs Kurjekar, Mrs Shah, Mrs Roache and Miss Jani
Year 3
Class Name: Hokusai
Class Teacher: Mrs Woods
Class Name: Mondrian
Class Teacher: Miss Ghanwani
Class Name: Shoa
Class Teacher: Miss Chauguley
Class Name: Rousseau
Class Teacher: Miss Price
Learning Assistants:
Mrs Mucolli
Year 4
Class Name: Martin
Class Teacher: Miss Stefaniak
Class Name: Hadid
Class Teacher: Miss Cofie
Class Name: Steinberg
Class Teacher: Mrs Patel
Class Name: Wiltshire
Class Teacher: Ms Bourne
Learning Assistants:
Mrs Haq, Mr Still and Mrs Mucolli
Year 5
Class Name: Matisse
Class Teacher: Miss Vessey
Class Name: Singh Twins
Class Teacher: Mr Muniz
Class Name: Gaudi
Class Teacher: Miss Beaney
Learning Assistants:
Mrs Ali, Mrs Raval, Mrs Khan, Miss Johnson and Mrs Manchanda
Year 6
Class Name: Litchtenstein
Class Teacher: Mrs Ball
Class Name: Burman
Class Teacher: Mr Gorsia
Class Name: Ofilli
Class Teacher: Mr Mahmood
Class Name: Kwan
Class Teacher: Mrs Patel
Year 6 Support Teacher:
Mrs Hutchinson
Learning Assistants:
Miss Samuel-Onuku, Mrs Suchak and Mrs Manchanda
Supporting Staff
Learning Mentor: Miss Gayle
Speech and Language SEN Assistant: Mrs Williamson
Librarian: Mrs Janssens
EAL: Mrs Nawab
PE: BeActive Sports and Clubs
French Teacher: Mme Sedghi-Shabestari
Music Teacher: Mr De Souza
Administrative Team
Admissions and Attendance Administrator and Office Manager:
Mrs Campbell
Admin Assistant:
Mrs Atmani
Receptionist and Admin Assistants:
Mrs Pawar
Mrs Balanescu
Welfare and Admin Assistant:
Mrs Carroll
Welfare and Reprographics Administrator:
Mrs Ruda
Computing and IT Technician:
Mr Campbell
Assistant School Business Manager:
Mrs Khan
PA for SLT:
Mrs Wilson
Premises
Site Manager: Mr Walsh
Caretaker: Mr Addai
Housekeeper: Ms Patel
Catering Team
Catering Manager: Mr Frangi
Assistant Chef: Mr Dowling
Catering Assistants: Mrs Kanagasabai, Miss Morgan, Mrs Rivers, Ms Tong, Mrs Vaduva
Midday Supervisors
Mrs Kirpalani, Mrs Assani, Mrs Chudasama, Mrs Maru, Mrs Lathia, Mrs Shah, Mrs Saina
Mrs Raghwani, Mrs Utting, Mrs Surani, Miss Prilogan, Mrs Riaz, Mrs Fang